Міноборони США готує для України новий транш військової допомоги – Еспер

Еспер: Незабаром ми будемо мати ще один транш, мені здається, це приблизно $250 млн

Міністерство оборони США готується надати Україні новий транш військової допомоги в розмірі приблизно $250 млн. Про це глава відомства Марк Еспер заявив 8 грудня, повідомляє "Голос Америки".

Об этом сообщает http://uaposters.com

"Незабаром ми будемо мати ще один транш, мені здається, це приблизно $250 млн. Міністерство оборони США підтримало це минулого разу, тому я думаю, що наступного разу теж підтримає. Але ми завжди маємо проводити перевірку. Ми завжди стежимо за тим, як ці кошти використовують і чи вирішує Україна питання корупції", – сказав Еспер.

Глава Пентагону заявив, що ініційована через скандал з Україною процедура імпічменту президента США Дональда Трампа не впливає на надання країні військової допомоги.

"Ми виконуємо гарну роботу, залишаючись поза цим. Я залишаюся поза політикою і хочу, щоб міністерство оборони залишалося поза нею", – зазначив Еспер.

Він додав, що з боку міноборони США не було затримки, відомство, беручи до уваги три питання, оцінювало необхідність надання Києву військової допомоги.

"Перше: наскільки це важливо для України з огляду на її здатність протистояти росіянам. Друге: чи достатньо Україна вирішує питання корупції. І третє: чи надають наші союзники в регіоні також підтримку безпеці України. Відповідь на всі три запитання була "так", тому ми підтримали надання такої допомоги", – підсумував Еспер.

23 травня посольство США в Києві повідомляло, що із 2014 року США виділили Україні понад $1,1 млрд на зміцнення обороноздатності.

Конгрес США затвердив пакет допомоги Україні на 2019 рік за лінією Пентагону в обсязі $250 млн 18 червня. Пакет допомоги з безпеки передбачає надання Україні нелетальних і летальних видів оборонного озброєння з окремим акцентом на підтримку Військово-морських сил Збройних сил України.

Наприкінці серпня Трамп ухвалив рішення переглянути програму надання допомоги Україні для зміцнення національної безпеки та оборони, щоб переконатися, що гроші Сполучених Штатів в Україні використовують в інтересах Вашингтона, повідомляло видання Politico.

У вересні Білий дім розблокував надання $250 млн за лінією Пентагону, а Державний департамент США погодив надання Україні $141,5 млн на снайперські гвинтівки і гранатомети.

В оборонному бюджеті США на 2020 рік адміністрація Трампа запропонувала передбачити щонайменше $250 млн військової допомоги Україні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/-minoboroni-ssha-gotuje-dlja-ukrajini-novij-transh-vijskovoji-dopomogi-esper-1478424.html”