ЄС і США вітають нову програму співпраці України та МВФ

Україна і МВФ домовилися про нову програму співпраці строком на три роки в розмірі приблизно $5,5 млрд

Нова програма співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом (МВФ) відкриє шлях до макрофінансової допомоги з боку Європейського союзу. Про це 8 грудня заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас у "Твітері".

"Таке потрібне і своєчасне укладання угоди на технічному рівні, міжнародне визнання поточних реформ в Україні. Разом із нещодавнім ухваленням закону про боротьбу з відмиванням грошей (остаточний аналіз якого ще триває) має відкрити шлях до макрофінансової допомоги ЄС", – заявив Маасікас.


Much needed and timely conclusion of the staff level agreement, international recognition of ongoing reforms in * . Together with the recent adoption of anti-money laundering law (final analysis of which still ongoing), should open the way also to the * macro-financial assistance https://t.co/e4Ocr0O4L3

— Matti Maasikas (@MattiMaasikas) December 8, 2019

Сполучені Штати Америки також привітали погодження нової програми співпраці між Україною і МВФ. Про це йдеться в повідомленні американського посольства у "Твітері".

"Вітаємо Україну та МВФ із досягненням домовленостей на робочому рівні щодо нової програми допомоги. Успішна програма МВФ має вирішальне значення для економічного зростання України та військової оборони", – заявили дипломати.


Вітаємо Україну та #МВФ з досягненням домовленостей на робочому рівні щодо нової програми допомоги. Успішна програма МВФ має вирішальне значення для економічного зростання України та військової оборони. https://t.co/npFiHVB4W3

— U. S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) December 9, 2019

У жовтні 2018 року МВФ і влада України домовилися про програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. Україна в межах програми отримала один транш у розмірі $1,4 млрд у грудні.

7 грудня 2019 року Україна і Міжнародний валютний фонд домовилися про нову програму співпраці строком на три роки в розмірі 4 млрд спеціальних прав запозичення (приблизно $5,5 млрд).

За словами українського прем’єр-міністра Олексія Гончарука, домовленість МВФ щодо нової програми співпраці означає зростання економіки.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-jes-i-ssha-vitajut-novu-programu-spivpratsi-ukrajini-i-mvf-1478586.html”