​Канада виплатить по 20 тисяч доларів родинам жертв катастрофи українського літака в Ірані

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо повідомив у п’ятницю, що Оттава виплатить по 25 тисяч канадських доларів (понад 19 тисяч американських доларів) родинам жертв катастрофи українського літака в Ірані.


«Як перший крок, уряд надасть громадянам, або постійним мешканцям Канади, 25 тисяч (канадських – ред.) доларів за кожну жертву на витрати із організації поховання та переїздів», — повідомив Трюдо, передає «Голос Америки».

За словами канадського прем’єра, від Ірану все ще очікують компенсацій сім’ям загиблих. Тож це — перша допомога для родичів, яким потрібно оплатити рахунки для організації жалобних заходів.

«Це унікальна й безпрецедентна ситуація, що виникла через міжнародні санкції, накладені на Іран, та складнощі, які вони несуть для цих родин, — сказав Трюдо. — Я чітко хочу заявити: ми очікуємо, що Іран виплатить компенсації цим родинам. Але я зустрічався з ними, і вони не можуть чекати тижнями, їм потрібна підтримка зараз».

Водночас, він підкреслив, що вся сума компенсацій, яку у подальшому виплачуватиме Іран, піде повною мірою безпосередньо родинам, а отже ці 25 тисяч канадських доларів не будуть повернуті канадському уряду.

Джастін Трюдо. Фото Reuters


Джерело статті: “http://k-z.com.ua/myr/52952-kanada-viplatit-po-20-tisyach-dolariv-rodinam-zhertv-katastrofi-ukrayinskogo-litaka-v-irani”