ЦВК вперше оприлюднила фото всіх кандидатів-списочників на заклик Руху ЧЕСНО

Наприклад, усі охочі можуть нарешті побачити список із тридцяти кандидатів, які балотувалися від "Партії Шарія".

Рух ЧЕСНО також проаналізував проміжний фінансовий звіт "Партії Шарія" про накопичення коштів на рахунку виборчого фонду, з якого стало відомо, що 3/4 виборчої кампанії партії профінансували жителі Харківщини.

Щодо світлин висуванців інших політсил, то тепер, скажімо, можна побачити список із 60 кандидатів від партії "Незалежність" на чолі з екс-міністром внутрішніх справ України, колишнім головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим за президентства Віктора Януковича Анатолієм Могильовим.

"Намагаємося будувати свою діяльність максимально відкрито та прозоро. Сподіваємося, що оприлюднення фото кандидатів стане одним із кроків у напрямку обмеження зловживань і технологій на виборах з метою введення виборців в оману", – зазначив у коментарі Руху ЧЕСНО голова ЦВК Олег Діденко.

Раніше виборці могли побачити портрети лише першої п’ятірки кандидатів від партії, та й то на інформаційних плакатах на виборчих дільницях.

"Не всі політичні партії надають інформацію про кандидатів, які від них балотуються. Деякі партії не мають навіть своїх сайтів, де було б розміщено весь виборчий список. Цей крок ЦВК дасть виборцям змогу вже навіть не на виборчій дільниці побачити, хто насправді змагається за їхні голоси на виборах", – каже координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Громадському сектору та журналістам не завжди щастило знайти в публічному доступі фотографії навіть тих кандидатів, які були у списку рейтингових партій. Так, під час опису другої десятки "Опозиційної платформи – За життя" не вдалося відшукати світлини двох кандидатів – Ігоря Абрамовича й Анатолія Бурміча. Але тепер їхні фото є на сайті ЦВК.

Також ці світлини допомогли ідентифікувати кандидатів-клонів, яких на цьогорічних парламентських виборах було зареєстровано 3%.Джерело статті: “http://www.chesno.org/post/3734/”