Світова економіка увійшла в "глибоку рецесію" — МВФ


Світова економіка увійшла в рецесію, яка аналогічна або навіть гірше тієї, що сталася під час світової фінансової кризи 2008-2009 років. Про це заявила в п’ятницю директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва під час відеобрифінга для журналістів.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"Тепер всім ясно, що ми увійшли в рецесію, таку ж жахливу або навіть гірше, ніж у 2009 році. Ми прогнозуємо відновлення в 2021 році, значне відновлення, але тільки якщо нам вдасться впоратися з вірусом по всьому світу і запобігти проблемам з ліквідністю", — зазначила вона і додала, що мова йде про "досить глибоку" рецесію в 2020 році.

Раніше повідомлялося про те, що глави країн "Великої двадцятки" пообіцяли вкласти в світову економіку 5 трильйонів доларів, щоб подолати економічні наслідки пандемії коронавірусу. У МВФ звертали увагу, що найбільш гостро наслідки пандемії позначаються на країнах, що розвиваються, звідки почався рекордний відтік інвестицій.

До прийняття пакету міжнародної економічної допомоги країнам G20 радили відкласти стягнення боргів з бідних країн, а також частково зняти санкції з деяких країн.

У переліку країн, яким потрібна допомога, в тому числі щодо пом’якшення боргового навантаження, що може виявитися і Україна. Як писало ZN.UA, негативні наслідки коронавірусу скоро виявляться через труднощі з рефінансуванням державного боргу (зростання вартості запозичень на внутрішньому і зовнішньому ринках) і виконанням державного бюджету.

Докладно про наслідки коронавірусу для української економіки і необхідних діях НБУ читайте у статті для ZN.UA від Василя Фурмана, члена ради НБУ – "Антикризові заходи вимагають грошей. Де візьмемо?".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/svitova-ekonomika-uviyshla-v-gliboku-recesiyu-mvf-342880_.html”