Астрономи виявили "копії" Землі та Сонця


Астрономи з Інституту досліджень Сонячної системи Суспільства Макса Планка заявили про виявлення схожої на Землю планети, яка розташовується в системі зірки сонячного типу. Як повідомляється на сайті Інституту, зірка Kepler-160 та її планета KOI-456.04 – найбільш точні "копії" Сонця і Землі, знайдені на даний момент.

Об этом сообщает RuGate

За останні 14 років астрономи виявили більше чотирьох тисяч екзопланет. Більшість з них розмірами нагадують Нептун, тобто, приблизно в чотири рази більші за Землю. Крім того, вони обертаються відносно близько до своєї материнської зірки. Але вченим також вдалося знайти невелику кількість планет розміром з Землю, деякі з яких обертаються в зоні, де можливе існування життя.

Більшість таких планет обертаються навколо червоних карликів. Такі зірки зберігають стабільність набагато довше інших світил, а значить, у потенційного життя може бути більше часу для появи і розвитку. З іншого боку, вони викидають потужні радіоактивні спалахи, які опромінюють молоді планети.

Тепер астрономам вдалося знайти землеподібну планету, яка обертається навколо схожої на Сонце зірки. Планета знаходиться на відстані трьох тисяч світлових років від Сонячної системи. Радіус зірки становить 1,1 сонячного, а температура її поверхні досягає 5200 градусів Цельсія (на 300 градусів менше, ніж у Сонця).

Протягом шести років учені знали, що навколо Kepler-160 обертаються дві планети Kepler-160b і Kepler-160c, обидві істотно більші за Землю. Але невеликі зміни в орбітальному періоді Kepler-160c підказали вченим, що у зірки може існувати ще одна, невидима, планета. Вивчивши архівні дані телескопа "Кеплер", астрономи виявили ще дві планети Kepler-160d і KOI-456.04.

Радіус KOI-456.04 складає 1,9 радіуса Землі, вона здійснює оберт навколо зірки за 378 днів. Більш того, планета обертається в зоні населеності своєї зірки. Це робить зірку і планету найбільш схожими на сонце і Землю з усіх, які були знайдені на даний момент.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше міжнародна команда вчених за допомогою спектрографа ESPRESSO підтвердила, що у найближчої до Сонця зірки, Проксими Центавра, дійсно існує планета, схожа на Землю. Планета масою в 1,17 рази більше земного, знаходиться в зоні населеності зірки і здійснює оберт навколо неї за 11,2 земної доби.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/astronomi-viyavili-kopiyi-zemli-i-soncya-350065_.html”