Трамп хотів знищити російськи об’єкти у Сирії і лютував, що з Європи вислали мало дипломатів РФ Избранное

Трамп хотів знищити російськи об’єкти у Сирії і лютував, що з Європи вислали мало дипломатів РФ
16.04.2018 21:07
shadow


Президент США Дональд Трамп наполягав на більш потужній атаці у Сирії, однак главі Пентагону Джиму Меттісу вдалося переконати його завдати більш м’якого удару.


Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з процесом прийняття рішення щодо ракетного удару в Сирії.


Як зазначається, після кількох напружених зустрічей у Білому домі президент і його радники домовились про один з найбільш стриманих варіантів військового удару, розроблених Пентагоном: потужна ракетна атака, спрямована на досягнення трьох цілей і спрямована на приборкання спроможності сирійського режиму використовувати хімічну зброю.


Такий результат був досягнутий завдяки значному впливу міністра оборони Джима Меттіса.


Меттіс під тиском президента, який хотів потужної відповіді на хімічну атаку в Сирії, запропонував американському лідерові три можливих варіанти операції.

Найбільш консервативний передбачав ураження невеликої кількості цілей, пов\’язаних з розробкою хімічної зброї в Сирії.


Згідно з другим сценарієм, кількість таких об\’єктів мала бути збільшена, крім того, удари передбачалося завдати по командних пунктах сирійської армії.


Найбільш радикальний варіант передбачав атаку на російські ППО, яка повинна була підірвати військовий потенціал сирійського режиму. Як зазначається, цей варіант потенційно був би утричі потуж ніжить за завданий США, Британією та Францією.


За даними видання, сам Трамп запропонував радникам розглянути можливість завдання ударів по іранських і російських об\’єктах на території Сирії, якщо це знадобиться для знищення сирійської військової техніки.


Меттіс виступив проти такого сценарію, попередивши про небезпеку дій у відповідь.


У результаті Трамп зупинився на гібридному варіанті, що передбачав запуск 105 ракет по по трьох військових об’єктах в Сирії. Об’єктами для ударів стали науково-дослідний комплекс в Дамаску, який пов’язують із виробництвом хімічної та біологічної зброї, і дві цілі поблизу міста Хомс.


Президент США Дональд Трамп також розлютився, що європейські країни вислали меншу кількість російських дипломатів у відповідь на отруєння екс-шпигна Сергія Скрипаля і його доньки, ніж США.


Про це з посиланням на джерела повідомляє The Washington Post.


Дональд Трамп наполягав на тому, щоб США не грали провідної ролі у скоординованій відповіді на отруєння Скрипалів. Він хотів, щоб кількість висланих зі США російських дипломатів була співмірною з кількістю висланих Європою.


«Ми співставимо цифри. Ми не будемо брати на себе лідерство. Ми лише зіставимо цифри», — саме такі інструкції давав Трамп, за словами одного з високопоставлених представників його адміністрації.


Коли наступного дня було публічно оголошено про видворення російських дипломатів, Трамп «вибухнув». Він був шокований і розчарований тим, що Франція і Німеччина висилають лише по чотири дипломати — набагато менше, ніж 60, висланих США.

Як зазначається, президент США, який, схоже, очікував, що інші країни вишлють таку ж кількість дипломатів, був розлючений тим, що його адміністрація у ЗМІ виглядала як така, що зайняла найбільш жорстку позицію по відношенню до Росії.


Помічники Трампа намагалися переконати його, що загальна кількість, висланих європейськими країнами дипломатів, майже така ж як і кількість висланих зі США.


«Мене не хвилює загальна цифра!» — лютував Трамп.


Він звинуватив своїх помічників у тому, що ті начебто ввели його в оману щодо масштабів видворень дипломатів. Як зазначається, при цьому прозвучала велика кількість лайливих слів.


Як відомо, 29 країн вирішили вислати російських дипломатів у зв\’язку з отруєнням у Солсбері. Загалом було вислано більше 150 дипломатів. Серед країн ЄС жодним чином не «покарали» Росію Австрія, Словенія, Кіпр та Греція.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/tramp-khot-v-znishchiti-ros-iski-ob-kti-u-sir-lyutuvav-shcho-z-vropi-vislali-malo-diplomat-v”

Оставить комментарий