Причиною пожежі у кемеровському ТРЦ назвали протікання даху та "коротнувші" дроти - Ъ Избранное

Причиною пожежі у кемеровському ТРЦ назвали протікання даху та "коротнувші" дроти - Ъ
16.04.2018 21:12
shadow

Причиною грандіозної пожежі у кемеровському торговому центрі "Зимова вишня" послужило коротке замикання електропроводки, яке сталося через протікання розталого снігу через дах, саме до таких висновків прийшли фахівці дослідницького центру експертизи пожеж Санкт-Петербурзького університету ДПС МНС Росії, повідомляє російське видання "Коммерсантъ" з посиланням на власні джерела.

"Замикання, вважають експерти, могло бути викликано протіканням даху. Сніг з даху не прибирався, він почав підтавати, а вода потрапила на дроти, які "коротнули", – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що першим загорівся пластиковий плафон, розташований над дитячим сухим басейном з поролоновими кубиками.

"Загоряння цілком могло мати локальний характер, але його швидко роздула вентиляція, яку в момент пожежі ніхто не вимкнув. Сигналізація спрацювала на температуру і дим, але зона горіння залита не була — після морозів промерзавший водопровід, проведений до системи з вулиці, був перекритий", – зазначили у виданні.

За словами експертів, для захисту від замикань і струмового перевантаження, що призводить до перегріву електропроводки і подальшого вибуху, використовуються автоматичні вимикачі, які в той день з невідомих причин не спрацювали.

"Сигналізаційні датчики також спрацювали даремно — оповіщення про пожежну тривогу в будівлі включалося не автоматично, а вручну, а сидів на кнопці охоронець чомусь її не активував", — зазначили експерти.

За останніми даними Слідчого комітету РФ, ймовірною причиною пожежі в ТРЦ у Кемерово, під час якої загинули 64 людини, 40 із яких діти, могло стати коротке замикання у високовольтних електропроводах, які були прокладені через батутний зал попри порушення всіх правил безпеки.

Раніше глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив, що по справі про пожежу в ТЦ "Зимова вишня" вже заарештовано сім чоловік і їх буде більше.

Нагадаймо, що пожежа в торгово-розважальному центрі "Зимова вишня" в російському Кемерово спалахнула вдень 25 березня. Вогонь охопив четвертий поверх, де розташовані кінотеатр та ігрові кімнати для дітей. Пожежна сигналізація не спрацювала, тому співробітникам довелося усно сповіщати відвідувачів про небезпеку.

Повну інформацію про трагедію в ТЦ "Зимова вишня" в російському Кемерово і свідчення очевидці читайте в матерівале "Пожежа в Кемерово: останні дані та свідчення очевидців".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/prichinoyu-pozhezhi-u-kemerovskomu-trc-nazvali-protikannya-dahu-ta-korotnuvshi-droti-275329_.html”

Оставить комментарий