Суд залишив під вартою підозрюваних у справі про авіакатастрофу в Чугуєві

Навчальний літак Ан-26Ш зазнав катастрофи 25 вересня 2020 року

Колегія суддів Київського апеляційного суду 21 січня розглянула апеляційні скарги, подані стороною захисту в інтересах підозрюваних у справі про катастрофу літака Ан-26Ш у Чугуєві Харківської області. Про це повідомила пресслужба суду.

Об этом сообщает Русский репортер

Суд залишив під вартою командира військової частини А4104 в Чугуєві В’ячеслава Глазунова і керівника польотів Олександра Жука.

"Громадянин Г. підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 416 (порушення правил польотів або підготовки до них), ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України, а громадянин Ж. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 416 (порушення правил польотів або підготовки до них) КК України", – зазначили в релізі.

Навчальний літак Ан-26Ш упав і спалахнув за два кілометри від військового аеродрому Чугуєва увечері 25 вересня 2020 року. На його борту було 27 осіб: семеро військовослужбовців (члени екіпажу і інструктори) та 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.

26 людей загинули. Єдиним уцілілим став курсант В’ячеслав Золочевський.

За даними Служби безпеки України, за кілька хвилин до катастрофи командир літака повідомив про відмову лівого двигуна і попросив про приземлення, проте з невстановленої причини повітряне судно розбилося збоку від злітно-посадкової смуги.

Міністр із питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський 7 жовтня повідомив, що розшифрування чорних скриньок навчального літака Ан-26Ш, який зазнав аварії, дало змогу встановити зміст перемовин між членами екіпажу та керівниками польотів. "Розслідування засвідчило наявність грубих порушень як у виконанні польотних завдань, так і в організації польотів загалом", – зазначив Уруський.

За інформацією Уруського, трагедія сталася через відсутність дієвого контролю з організації та виконання польоту, системних порушень правил виконання польотів у Харківському національному університеті Повітряних сил і недостатню професійну підготовку екіпажу.

Генштаб ЗСУ 20 жовтня заявив, що родичам загиблих курсантів виплатили компенсації.

22 грудня Печерський районний суд Києва заарештував Жука на два місяці без можливості внесення застави, про це повідомляло hromadske. Цього самого дня суд заарештував на 60 днів без можливості внести заставу Глазунова.

У справі про катастрофу Ан-26Ш фігурує командувач Повітряних сил України Сергій Дроздов. 22 грудня Печерський райсуд Києва відпустив його під особисте зобов’язання.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/sud-zalishiv-pid-vartoju-pidozrjuvanih-u-spravi-pro-aviakatastrofu-v-chugujevi-1536528.html”